ПРО ТЕХНОЛОГІЇ

КРАЩЕ ДОБРЕ ПІДГОТОВЛЕНА ПОВЕРХНЯ І ПОГАНО ПОФАРБОВАНА НІЖ ПОГАНО ПІДГОТОВЛЕНА І ДОБРЕ ПОФАРБОВАНА

Всім добре відомо, що поверхню перед будь-яким фарбуванням необхідно підготувати.

Хтось задовольняється лише знежиренням, не видаляючи з поверхні оксиди металу та іржу, і вважає, що цього цілком достатньо, хтось іде далі і не лише знежирює, а й створює на поверхні конверсійні захисні шари. У будь-якому випадку, якщо поверхня підготовлена неправильно, то через короткий час на пофарбованому шарі виникають дефекти. Щоб уникнути виникнення дефектів, необхідно проводити відповідну підготовку поверхні перед фарбуванням. Така підготовка буде дорожчою, але пофарбована поверхня не втрачатиме своїх властивостей в агресивному середовищі. Якщо на поверхні залишаються оксиди, це призводить до слабкого зв’язування полімерного шару фарби з поверхнею металу, оскільки полімер погано сорбується (сідає) на пухкий шар оксидів. Що призводить до швидкого виникнення дефектів на поверхні фарбованого матеріалу.

СПОСОБИ ХІМПІДГОТОВКИ МОЖНА РОЗДІЛИТИ НА ДВІ ГРУПИ:

  • Постійної дії – це комплекс ванн або тунель обливу з великими ємностями з фільтруючими очисними спорудами в яких хімічні препарати використовуються багато циклів.
  • Періодичної дії – це устаткування струменевого обливу з невеликими ємностями в які заливаються завжди свіжі хімічні препарати у кількості необхідної для конкретної партії обробки.

Кожен спосіб дії має ряд своїх переваг та недоліків, але визначальним у виборі що застосовувати є виробнича програма комплексу фарбування. Скажімо, якщо стоїть завдання підготувати 200-300м2 сирого (без покриття) алюмінієвого профілю і таке завдання виникає один раз на місяць, то економічно не доцільно утримувати постійно наповнені ванни тоннами хімічних препаратів. Саме для таких завдань нами було розроблено спеціалізовану установку “хімробот” струменевого обливу модель АУСО-5.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ ЯКІСНОЇ ПІДГОТОВКИ ПОВЕРХНІ:

  • потрібно видалити шар бруду та залишки мастил з поверхні металу;
  • видалити шар оксидів;
  • якщо можливо збільшити площину контакту полімеру з фарбою – зробити так звану “газонну доріжку”;
  • створити проміжний (конверсійний) шар між металом та фарбою – такий шар повинен покращувати взаємодію полімерних молекул фарби з металом та захищати поверхню металу від впливу корозії.

Існує безліч технологій для виконання цих процесів. На сьогоднішній день лідируючі позиції в галузі виробництва препаратів для хімічної підготовки металів перед фарбуванням займає компанія Alufinish GmbH & Co.KG (Німеччина). Компанія розробила безліч технологій та препаратів для комплексного кислотного травлення, знежирення, фосфатування, та пасивації. Покриття, що отримуються з використанням зазначених технологій, відрізняються дуже гарною адгезією та антикорозійними властивостями.

Для підготовки під фарбування сирого алюмінію ми зупинили свій вибір та рекомендуємо інноваційну технологію безхромової пасивації Envirox NR. Ця технологія не використовує хром і не потребує кінцевого
промивання. Готується однокомпонентний розчин, що містить полімер та неорганічні добавки на основі титану. В результаті такої технології немає стічних вод, що містять метали.

ПЕРЕВАГИ ТЕХНОЛОГІЇ ENVIROX NR

  • очищення та травлення поверхні за один цикл;
  • низькотемпературні препарати;
  • титановий пасиватор замінив токсичний хром;
  • просте і не дороге очищення стічних вод;
  • автоматизація процесу;
  • екологічність процесу – схвалено QUALICOAT та GSB.